Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Deklaracja Sudecka przyjęta

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-29
A A AWydrukDrukuj  
 
  Podczas walnego zgromadzenia sygnatariuszy strategii Sudety 2030 w Złotym Stoku, ponad 100 samorządowców dokonało ostatecznego zatwierdzenia Deklaracji Sudeckiej. To, co było wizją i planami samorządowców południowej części Dolnego Śląska, skupionych wokół wspólnej idei stworzenia strategii rozwoju, będącej odpowiedzią na wyzwania i oczekiwania naszych mieszkańców, staje się faktem.   Warto przypomnieć, że pierwsze spotkanie dotyczące projektu Sudety 2030 odbyło się w październiku ubiegłego roku w Kamiennej Górze.   Wtedy to około 100 wójtów, burmistrzów i prezydentów regionu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego rozmawiało w Muzeum Tkactwa o przyszłości gmin południowej części Dolnego Śląska. Po raz pierwszy w takim gronie mówiono o nierównym rozwoju południa naszego województwa w stosunku do rejonów północnych. Zwracano uwagę na dysproporcje w wielu dziedzinach życia – dochodach, komunikacji, infrastrukturze czy zamożności. Odzwierciedlają to również statystyki. Trafnie problem zdiagnozował Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha, tworząc hasło “Dolny Śląsk dwóch prędkości”, które dziś już weszło na stałe do powszechnego języka. Uczestnicy spotkania wskazali wtedy na potrzebę opracowania wspólnego dokumentu, zapisy którego poprzez włączenie do aktualizowanej strategii całego województwa, dałyby wszystkim znacznie lepsze perspektywy w dalszym rozwoju gospodarczo społecznym Przedgórza Sudeckiego i Sudetów.   W niecały rok później, co jest tempem ekspresowym przy tego typu projektach, te oczekiwania zostały zrealizowane.      

Pełna treść wiadomości na: kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/deklaracja-sudecka-przyjeta.html
UM Kamienna Góra, Źródło artykułu: www.kamiennagora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola