Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja prasowa burmistrza Miasta Kamienna Góra cz 1

 
W 2017 roku samorząd kamiennogórski podjął decyzję o powierzeniu firmie ACS Poland Sp. z o. o., prac rekultywacyjnych na zbiorniku popularnego „Zalewu”, przy pomocy innowacyjnej metody mikrobiologicznej bioremediacjizbiorników wodnych opracowanej i opatentowanej w 2009 roku przez dr. inż. M. Sitarka. Dzięki tej technologii do chwili obecnej oczyszczonych zostało ponad 350 zbiorników wodnych wszystkich typów na terenie całej Polski, w tym na zlecenie lokalnych samorządów (m.in. Zalew Muchawka w Siedlcach, Zalew w Siemiatyczach, Zbiornik Wykrot koło Myszyńca, Jezioro Kozienickie, Zalew Słoneczko w Piotrkowie Trybunalskim, Zalew w Dojlidach w Białymstoku. Na wykonane prace Firma ACS Poland nie miała żadnej reklamacji. ACS Poland Sp. z o. o. jako jedyna polska firma została zaproszena w listopadzie 2016 roku przez władze Astany w Kazachstanie do zaprezentowania swojej biologicznej technologii rekultywacji zbiorników wodnych i usuwania odorów. Na początku 2017 roku, jako jedna z nielicznych firm, została zakwalifikowana i zaproszona do wzięcia udziału w praktycznych testach państwowych w zakresie biologicznej rekultywacji bardzo zdegradowanego Jeziora Mały Tałdykoł w Astanie o powierzchni 610 hektarów. Testy (dwuetapowe) technologii zakończyły się pozytywnie w lutym 2017 r. Cechą charakterystyczną tej metody jest jej uniwersalność – można ją zastosować na każdym typie zbiornika wodnego, bez względu na jego parametry. Zastosowanie wielu różnych preparatów pozwala na precyzyjne sterowanie procesem rekultywacji. Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna, nieszkodliwa i bezpieczna dla środowiska naturalnego – nie są wymagane żadne okresy karencji lub jakiekolwiek inne ograniczenia w użytkowaniu akwenu. Metoda jest możliwa do wykorzystania nawet w tych miejscach, gdzie nie można wykonać oczyszczania mechanicznego. Stosowane przez firmę preparaty nie pozwalają na rozwój bakterii kałowych – wszystkie kąpieliska gdzie były nasze aplikacje są dopuszczane do użytku ponieważ spełniają wszystkie normy określone przez SANEPID. Kamiennogórski Zalew zbudowany został przez lokalną społeczność w 1972 r. Powierzchnia zbiornika wynosi około 7,34 ha, średnia głębokość zbiornika wynosi około 1,5 m, maksymalna głębokość zbiornika wynosi około 2,6 m. Zbiornik jest zasilany poprzez wody rzeki Zadrna, spływy powierzchniowe, opady oraz wysięki gruntowe. Na jakość wody w akwenie duży wpływ ma znaczne zanieczyszczenie rzeki, która niesie ze sobą bardzo dużo ładunków biogenów i zanieczyszczeń oraz niska przepustowość dopływu i odpływu oraz slaby. Materiał filmowy: Ryszard Bizoń

 


kamiennogorska
 
Data pliku video: 2018-10-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola