Belka
Środa, 30 Września 2020   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z wydarzenia "Cztery Pory Rynku - Lato"

Data publikacji: 2019-07-01, Data modyfikacji: 2019-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Za nami kolejne wydarzenie z cyklu „Cztery Pory Rynku – Lato” organizowane w ramach projektu: „REVIVAL!” – Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii” przy wsparciu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020. Dzień rozpoczął się Jarmarkiem Staroci i Rękodzieła. Następnie o godzinie 12.00 na kamiennogórski rynek wjechały pojazdy uczestniczące w XVI Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych IKAR 2019 „Z Karkonoszem w bagażniku”. Pojazdy i ich załogi pięknie zaprezentowały się zebranej publiczności. Uczestnicy rajdu udali się na zwiedzanie naszego miasta, a mieszkańcy i goście mogli podziwiać te cuda techniki z bliska. Dodatkowo zebrała się komisja pod przewodnictwem burmistrza miasta i przyznała puchary w konkursie elegancji w kategoriach Oldtimer i Youngtimer.   Wyniki konkursu: Kategoria Youngtimer 1. miejsce - załoga nr 18 Dariusz Bienias, Mariola Gruszecka (Gatsby z 1972) 2. miejsce - załoga nr 11 Ryszard Danielewski (MG z 1952) 3. miejsce - załoga nr 10 Grażyna i Andrzej Kamińscy (Cadillac z 1952) Kategoria Oldtimer 1. miejsce - załoga nr 2 Edmund Buko, Agnieszka Duchno (Citroen AC4 z 1928) 2. miejsce - załoga nr 9 Jacek Słuszniak, Bożena Żołnierkiewicz (Triumph 2000 z 1949) 3. Miejsce - załoga nr 4 Martin Dieter (DKW F7 Cabrio z 1937) Publiczność też wzięła udział w ocenie pojazdów i przyznała nagrodę publiczności.   Nagrodę otrzymała załoga nr 1 Ryszard Piątkowski, Bianka Naciążek (Ford T z 1924), natomiast spośród wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie rozlosowano pamiątkowe gadżety. Po zakończeniu rajdu na scenę weszły zespoły zaproszone na to wydarzenie do Kamiennej Góry. Jako pierwszy zaczął młody zespół z Wałbrzycha – DERSKY prezentując swoje kompozycje. Kolejny zespół, który wystąpił to kamiennogórski ROCK TUBE, który wykonując utwory rockowe znanych i lubianych gwiazd światowej i polskiej sceny muzycznej porwał zgromadzoną publiczność.   Jako ostatni wystąpił najpopularniejszy w tej chwili zespół bluesowy J.J.BAND z jego liderem Jackiem Jagusiem na czele. Prawie dwugodzinne granie było niesamowitym zakończeniem tego sobotniego wydarzenia.   Pełna galeria na naszym profilu: https://www.facebook.com/KamiennaGora/   Zdjęcia dzięki uprzejmości RelacjiRegionalnych.pl

Pełna treść wiadomości na: kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/relacja-z-wydarzenia-cztery-pory-rynku-lato.html
UM Kamienna Góra, Źródło artykułu: www.kamiennagora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola