Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Są środki na wymianę pieców

Data publikacji: 2018-07-12, Data modyfikacji: 2018-07-14
A A AWydrukDrukuj  
 
  Osoby, które w naborze wniosków na wymianę pieców zostały zakwalifikowane do dofinansowania wkrótce otrzymać będą mogły zwrot poniesionych wydatków. We wtorek, 11 lipca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek podpisał umowę pożyczki na ten cel. W ramach realizowanych konsekwentnie działań zmierzających do ograniczenia tzw. niskiej emisji, kamiennogórski urząd miasta prowadził nabór wniosków jesienią ubiegłego roku. Skierowany był on do właścicieli prywatnych lokali oraz najemców mieszkań komunalnych w Kamiennej Górze. Wnioskować można było o 50% zwrotu kosztów związanych z wymianą sposobu ogrzewania. Było to stosownie - 20 tys. zł brutto dla domu jednorodzinnego oraz 14 tys. dla mieszkania w budynku wielorodzinnym. Wnioski dla budowy kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny składać mogły również wspólnoty. Na ten cel kamiennogórski samorząd zarezerwował własne środki finansowe oraz wystąpił z wnioskiem o przyznanie pożyczki do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po zamknięciu naboru i analizie wniosku WFOŚ poinformował ostatnio  o podjęciu decyzji o udzieleniu wsparcia na zadanie: „Program wymiany starych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym na nowe ekologiczne na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra w ramach programu PPONE”. Całkowity koszt wymiany wyniesie 1 158 446,29 zł. W ramach zawartego porozumienia Gmina Miejska Kamienna Góra otrzyma ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu w formie pożyczki 498 807,40 zł. Pozwoli to na likwidację 102 źródeł ciepła, w skład których wchodzi 101 węglowych pieców indywidualnych i 1 lokalna kotłownia opalana węglem. W ich miejsce właściciele nieruchomości zamontują 61 ekologicznych źródeł ciepła - 54 kotły gazowe, 2 kotły 5 klasy na paliwo stałe wg PN-EN 303-5:2012, 1 piec elektryczny oraz 4 węzły cieplne obsługujące w sumie 28 lokali mieszkalnych. Przypomnijmy, że dalszy nabór jest obecnie zawieszony, a osoby, które zakwalifikowane zostały już do dofinansowania otrzymają informację pocztą o dalszej procedurze prowadzącej do otrzymania dofinansowania. Dla zakwalifikowanych, którzy wymienili piece w 2017 r. wypłaty środków rozpoczną się z końcem sierpnia br., a dla wykonujących te prace w roku 2018 pod koniec listopada br. Dla tych ostatnich też termin zakończenia wymiany wydłużony został do 30 września 2018 roku.    

Pełna treść wiadomości na: kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/sa-srodki-na-wymiane-piecow.html
UM Kamienna Góra, Źródło artykułu: www.kamiennagora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola