Belka
Środa, 30 Września 2020   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizyta marszałka

Data publikacji: 2019-06-25, Data modyfikacji: 2019-06-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek  24 czerwca gościliśmy w ratuszu wicemarszałka województwa dolnośląskiego Marcina Gwoździa. – Rozmawialiśmy o współpracy na linii urząd miasta – urząd marszałkowski. – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – Zapoznałem pana marszałka z najważniejszymi dla nas na dziś sprawami, między innymi rewitalizacją zalewu oraz budową łącznika drogi wojewódzkiej nr 367 z węzłem S3 w Ptaszkowie. Zwłaszcza ta druga sprawa jest dla nas problemem najwyższej wagi.       Jego rozwiązanie oznacza wyprowadzenie spodziewanego ruchu tranzytowego z Wałbrzycha do S3 poza miasto. To jedyny dziś sposób na to, by uchronić  kamiennogórzan i przyjezdnych przed gigantycznymi korkami na skrzyżowaniu ulic Wałbrzyska – Legnicka  – Katowicka. Podczas wizyty poruszony został również temat możliwości pozyskiwania środków finansowych przez miasto, między innymi na dalszą rozbudowę i remonty sieci wodno-kanalizacyjnej i remont ulicy Korczaka (do DCR). Spotkanie zakończyła konferencja prasowa marszałka i burmistrza oraz wizja lokalna na zalewie.

Pełna treść wiadomości na: kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/wizyta-marszalka.html
UM Kamienna Góra, Źródło artykułu: www.kamiennagora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola