Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Burmistrz i radni Kamiennej Góry zaprzysiężeni

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-25
A A AWydrukDrukuj  
 
  Podczas dzisiejszej (23 listopada) I sesji nowej kadencji Rady Miasta przysięgę złożył nowo wybrany burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz. „Obejmując urząd burmistrza miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta.”   Tym samym, Janusz Chodasewicz oficjalnie objął urząd burmistrza Kamiennej Góry na pięcioletnią kadencję. W swoim expose zaprezentował najważniejsze zadania, które jako burmistrz chce realizować. Mówił też o problemach Kamiennej Góry, które wspólnie z nową Radą Miasta chce rozwiązywać. Na koniec poprosił mieszkańców miasta o wsparcie, parafrazując słynny już cytat J.F. Kennedy’ego: „Nie pytaj, co Kamienna Góra może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, co Ty możesz zrobić dla Kamiennej Góry”.   Podczas sesji zaprzysiężeni zostali również wybrani w październikowych wyborach samorządowych radni Rady Miasta Kamienna Góra. Przypomnijmy, że od tego roku liczba radnych miejskich zmniejszyła się do 15 osób.   Ze swojego grona, w tajnym głosowaniu radni wybrali przewodniczącego rady. Został nim Janusz Jarosz. Radni podjęli również decyzję o wyborze dwóch wiceprzewodniczących rady. Tu wybrani zostali Wioletta Majak i Jerzy Basta. Radni zdecydowali także o powołaniu stałych komisji Rady Miasta. Ich liczbę ustalono na 4.          

Pełna treść wiadomości na: kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/burmistrz-i-radni-kamiennej-gory-zaprzysiezeni.html
UM Kamienna Góra, Źródło artykułu: www.kamiennagora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola