Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Następne środki dla Miasta

Data publikacji: 2018-07-11, Data modyfikacji: 2018-07-11
A A AWydrukDrukuj  
 
  107 tyś. zł otrzymała Kamienne Góra na projekt „Nasze ścieżki poznawania świata” w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. To już kolejne środki z tego źródła, które Miasto pozyskało na zadania związane z kamiennogórską oświatą. Projekt skierowany jest do dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 im. Czterolistnej Koniczynki. Jego celem jest zapewnienie warunków do jak najlepszego rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu. Będzie on realizowany poprzez organizację zajęć specjalistycznych (integracja sensoryczna, rehabilitacja ruchowa, zajęcia wczesnego wspomagania) oraz dodatkowych zajęć edukacyjnych kształcących kompetencje społeczno-emocjonalne dzieci. Ponadto przedszkole zostanie doposażone w specjalistyczny sprzęt do zajęć integracji sensorycznej i rehabilitacji ruchowej, w sprzęt komputerowy z oprogramowaniem do zajęć wczesnego wspomagania rozwoju, zostanie zakupiona tablica integracyjna i multimedialne programy oraz pomoce dydaktyczne do dodatkowych zajęć edukacyjnych. Wsparcie skierowane jest także do nauczycieli i podnoszenia  ich kompetencji zawodowych. Całkowita kwota projektu wyniesie 117 tyś zł. Jego realizacja rozpocznie się po wakacjach i potrwa 12 miesięcy.

Pełna treść wiadomości na: kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/nastepne-srodki-dla-miasta.html
UM Kamienna Góra, Źródło artykułu: www.kamiennagora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kamiennogórski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Kamiennej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów, zajmując łącznie powierzchnię 396 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: dwa rezerwaty przyrody (Kruczy Kamień w Górach Kruczych i Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie), Kolorowe Jeziorka oraz sztuczny zbiornik w Bukówce; do zabytków zaliczane są: Ruiny Zamku Grodztwo, Zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie, Lubawski ratusz, ratusz w Kamiennej Górze czy wybudowany w kształcie prostokąta rynek kamiennogórski.

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle włókienniczym, maszynowym i spożywczym. Na terenie stolicy powiatu działa Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A..

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola